Spectaculaire ontsnappingen (met video!)
Gevangenen gebruiken de tijd die ze in de cel zitten niet altijd om hun leven te beteren. Dat blijkt wel uit de volgende ontsnappingen
Met een lepel
Een 35-jarige vrouw groef zich in 2010 een weg uit de Koepelgevangenis in Breda. Het enige wat zij hiervoor gebruikte was… een lepel. Via een kelderruimte wist zij te ontsnappen. Elke dag was ze bezig met het weglepelen van grond onder de fundering, en uiteindelijk kwam ze naast de gevangenis naar boven. Daar waren de stoeptegels waarschijnlijk al door iemand van buiten de gevangenis weggehaald. Nog geen maand later werd de mevrouw in Helmond weer aangehouden.
Gladde jongen
Een 28-jarige man uit Pretoria, Afrika, kwam in 2006 op het idee om zijn lichaam in te smeren met vet. Nu schoven hij zijn handboeien gemakkelijk af. Daarna gleed hij uit een klein raampje van 60 bij 20 centimeter. Van kleren en lakens maakte hij een touw, en zo belandde hij buiten de poorten van de zwaarbeveiligde gevangenis. Deze ontsnappingspoging werd in 2006 in Noorwegen nagebootst. Daar smeerde een man zijn naakte lichaam in met olie en glibberde hij door de tralies.
Geplaatst op woensdag 4 juni 2014 | tekst Kitsredactie beeld RD, fotolia